8 olulist asja: nii saad oma unelmate köögi
Miks on nii, et mõnel inimesel on unelmate köök ja teine pole enda omaga üldse rahul? Põhjus võib olla selles, et olulised asjad jäetakse enne köögi tellimist läbi mõtlemata. Meie anname 8 soovitust, millele enne köögi tellismist mõelda:
1. Pane paika liilus!
Tee endale selgeks ja pane joonisele kirja, kuidas sa köögis askeldad, kes ja kuidas köögis liiguvad. Mida läheb tarvis igapäevaselt, mida vähem, kas köök on ühtlasi ka söögituba või ainult kokkamise koht – nii saad tõesti rätsepaköögi, mis vastab su soovidele ja vajadustele.
2. Ära telli mööblit ja aksessuaare enne, kui ehitus või remont valmis.
Alles siis näed, millist kööki tegelikult tahad ning väldid olukorda, kus ehitusprotessis vältimatud viimase hetke muudatused toovad kaasa ebameeldiva üllatuse
3. Arvesta köögi olemusega
Kui kokkad, on seal on kuum ja niiske, töötasapinnad peavad olema töökindlad. Vali vastupidavad ja kvaliteetsed materjalid, mis kõike toidutegemisega kaasnevat välja kannatavad.
4. Ära unusta valgustust ja elektripistikuid!
Võib juhtuda, et vajad köögis erinevat valgustust: töötasapinna kohal eredamat ja söögilaua kohal mahedamat valgust vms. Samuti tuleb planeerida läbi elektripistikute asukohad, et mitte kööki asjatult juhtmerägastikuga koormata. Mõtle kõik see läbi juba köögi ehituse- või renoveerimisprotsessis.
5. Tee elu köögis lihtsamaks
Nõudepesumasin, kõrgemale tõstetud praeahi, väljatõmmatav kraan, taldrikute ja toidu soojas hoidmise elemendid jms. teevad elu köögis oluliselt lihtsamaks. Tänapäevaseid lahendusi pakub ka nutitehnika – uuri ja kasuta, kus võimalik.
6. Planeeri läbi tehnika
Köök on lisaks pliidile, ahjule ja külmkapile täis ka erinevat muud kodutehnikat. Planeeri masinate asukoht aegsasti, nii väldid olukorda, kus masinad töötasapinnal laiutavad.
7. Ära lepi vähemaga!
Võta aega, mõtle läbi ja loo kuni detailideni just selline köök, mis sulle meeldib. See on sinu unelmate köök ja peab teenima sind rohkem kui paar nädalat.
8. Visualiseeri!
Mõtle, mida köögis vajad ja näha tahad ning püüa seda võimalikult palju visualiseerida: kogu mõtteid Pinteresti või loo arvutis mõni muu koht inspireerivatele fotodele ja artiklitele vms.
Võid ka ajakirjadest kõnetavaid fotosid või elemente välja lõigata, kleepida need suuremale alusele, luues nõnda moodboardi, mis on loominguliste projektide juuures tavapärane töövahend.